دکتر فرشید راعی
Search
Close this search box.
تمرینات پیش رونده پس از عمل تعویض مفصل زانو

فیزیوتراپی بعد از عمل تعویض مفصل زانو

تمرینات پیش رونده پس از عمل تعویض مفصل زانو

تمرینات بعد از عمل تعویض مفصل زانو

 بعد از طی کردن دوران نقاهت پس از تعویض مفصل زانو و ترخیص از بیمارستان، متخصص فیزیوتراپ، بیمار را دقیق معاینه می‌کند و تمریناتی را برای شخص تجویز می‌نماید تا روند بهبودی بیمار به بهترین شکل انجام شود. در این‌جا تمرین‌های اصلی و مهم بعد از عمل، توضیح مختصری داده خواهد شد. دقت کنید که تمرینات را به‌درستی انجام دهید؛ زیرا برای بازگشت سلامتی شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

اگر احساس درد و ناتوانی دارید یا قادر به انجام آن‌ها نیستید حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راه‌حل به شما پیشنهاد شود.

 تمرینات پیش‌رونده

 این تمرینات در زمان مناسب توسط فیزیوتراپ به شما آموزش و توصیه خواهد شد:

فیزیوتراپی بعد از عمل تعویض مفصل زانو

پایین و بالا رفتن از پله‌ها

حرکات روی پله می‌توانند عضلات را تقویت کند تا بعد از عمل تعویض مفصل زانو به شرایط ایده‌آل نزدیک شوند.

پلکان بدون نرده: با کمک چوب‌های زیربغل ایستاده و از پله‌ها به‌آرامی بالا بروید. اول باید پای سالم را روی پله اول قرار دهید. بعد از آن با احتیاط پای عمل‌شده را بلند کنید. در آخرچوب زیربغل را روی پله قرار بدهید. در هنگام پایین‌آمدن از پله‌ها ابتدا چوب‌های زیربغل را روی پله پایینی قرار دهید و بعد پای عمل‌شده و سپس پای سالم را روی پله پایینی بگذارید.

پلکان با نرده: در انجام این حرکت یک دست به نرده‌ها متصل می‌شود و یک دست دیگر چوب زیربغل را نگه می‌دارد. ابتدا پای سالم را روی پله بالایی قرار دهید و سپس پای عمل‌شده را به سمت بالا ببرید. در آخر چوب زیر‌بغل را روی پله بالاتر بگذارید.

با انجام حرکات صحیح و مشاوره با پزشک متخصص و فیزیوتراپیست می‌توانید دوباره عضلات و مفاصل پای خود را به شرایط ایده‌آل راه‌رفتن و حرکات روزمره برسانید. پشتکار شما و انجام درست و دقیق توصیه‌های پزشکی می‌تواند شما را هر چه سریع‌تر به شرایط مطلوب برساند و از سلامتی مجدد خود لذت ببرید.

با مراجعه به دکتر راعی متخصص ارتوپد در تهران، سلامت را دوباره در آغوش بکشید

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *